Tak -Bieg górski w regionie leszczyńskim

Propozycje zwiedzania

 Wielu może zdziwić, że w Lesznie (a dokładniej na jego obrzeżach) rozgrywany jest bieg górski, ale takie właśnie są fakty. Oczywiście to nie Karpaty czy Sudety, ale da się poczuć ten wymagający teren.

To właśnie dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu Stowarzyszenie Leszczyńskich Maratończyków i Sympatyków Biegania „Maraton Leszno” kilkanaście lat temu przy współpracy z Nadleśnictwem Karczma Borowa na terenie leśnictwa Karczma Borowa wyznaczyło trasę tak zwanego Biegu Górskiego.

Trasa bardzo przyjemna, jeśli tak można ją określić. Wymagająca, ale przyjemna. Urozmaicona, z pięknymi widokami, licznymi podbiegami, zbiegami, zakrętami, wąskimi, leśnymi ścieżkami

Start biegu usytuowany jest na parkingu leśnym w odległości 800m od tablicy końca miasta w kierunku Osieczny, przy ścieżce rowerowej. Trasa poprowadzona jest całkowicie leśnym duktem. Duża jej część to oznakowana niebieskimi piktogramami ,charakterystyczny symbol, który do dziś, pomimo naturalnego cyklu życia lasu, jego przebudowie można odnaleźć na drzewach.

Posumowując:

Długość trasy: 10 km
Nawierzchnia: leśny dukt
Stopień trudności: wymagająca

 
Bieg Górski Leszno-Grzybowo, w roku 2023 zorganizowany był po raz 13sty.

Trasa jest świetna nie tyllko dla biegaczy ale równiez idealna dla miośników trekkingu czy kolarstwa mtb.

 

Wróć do indeksu