Jezioro Łoniewskie

Wypoczynek

Jezioro Łoniewskie zajmuje powierzchnię 102 ha. i powstało kilkadziesiąt tysięcy lat temu, w czasie ostatniego zlodowacenia ziem polskich, które nazwano bałtyckim.
Nad jeziorem usytuowana jest piaszczysta plaża, która w sezonie letnim jest strzeżona. W tym czasie uruchamia jest też fontanna na jeziorze, która mieni się kolorowymi światłami po zmroku.

W 2009 roku zbudowano nowy pomost z platformą widokową. Jest to największy pomost w regionie (tzw. małe molo) oraz pomost cumowniczy z przystanią kajakową. Nie lada atrakcja dla plażowiczów jest zbudowana w 2012 roku "ścieżkę wodną" - umożliwiającą spacer tuż ponad taflą jeziora. 
Blisko plaży działają sezonowo punkty gastronomiczne oraz toalety i prysznice. Bazę noclegową tworzą tu ośrodki wczasowe, domki letniskowe oraz pole namiotowe. Plaża przy Jeziorze Łoniewskim wyposażona jest w boisko do gry w piłkę nożną, miejsce do gry w siatkówkę plażową, plac do gry w koszykówkę miejską oraz plac zabaw dla dzieci. 
Co roku na koniec czerwca przy plaży organizowane są obchody Nocy Świętojańskiej z puszczaniem wianków na wodę, występami artystycznymi i niezwykłym pokazem fajerwerków.

Lokalizacja

Wróć do indeksu